Wyciągamy zapieczone wtryski i urwane świece żarowe

Świece

ZAPIECZONE I URWANE ŚWIECE ŻAROWE

W przypadku gdy świeca żarowa jest urwana ale nie ma żadnych ingerencji przed naszym przybyciem (czyli spawania wiercenia wbijania w nią kluczy i innych prób samodzielnego wyjęcia) odwiercamy specjalistycznymi frezami swiecę żarową do momentu, w którym się ona zapiekła i przy użyciu specjalistycznych prowadzeń i adapterów wyciągamy ją z gniazda głowicy. (Wymaga to doświadczenia gdyż łatwo można uszkodzić głowicę np. przewiercając kanał wodny).

Podczas gdy w gnieździe świecy po jej wyjęciu pozostał sam żarnik – proces jego wyciągnięcia jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi gdyż nieudolna próba może skończyć się jego wpadnięciem do komory cylindra

Kolejny etap to przygotowanie gniazda do wkręcenia nowej świecy do tego celu używamy profesjonalnych frezów ustalających do gniazda świecy oraz jeśli jest potrzeba naprawiamy lub wykonujemy nowy gwint na czym kończy się standardowe wyjęcie zapieczonej świecy żarowej.

Ponieważ dajemy gwarancję wyciągnięcia KAŻDEJ świecy żarowej poradzimy sobie również ze świecą, którą próbowano na różne sposoby wyciągnąć i była wcześniej spawana, wiercona, pozostawiona z wbitym kluczem czy złamanym wiertłem w środku , naprawimy również rozwiercony gwint i zamontujemy nową. Zaznaczamy jednak że fakt „że sobie poradzimy” nie oznacza że należy próbować ją wyciągać samodzielnie bo taka poprawka nie jest już usługą standardową.